Aktualności

Wielcy artyści i (ich) piękne ogrody 29 października 2019

Często w naszej codziennej praktyce projektantów ogrodu mawiamy: „Pokaż mi swój ogród, a ja powiem ci kim jesteś.” Jakież więc piękne i niecodzienne muszą być ogrody ludzi sztuki, tworzących na co dzień rzeczy piękne. Dzisiaj, odwrotnie niż zazwyczaj, przedstawimy ogród w świetle wielkiej postaci, która była właścicielem lub jak kto woli wielką postać w świetle […]

Więcej >

Czy rośliny to kosmici? 22 marca 2019

Tagi:

Życie roślin często wydaje się być tajemnicą nie do ogarnięcia. To fakt, że rośliny są inne niż my. Mówią w innym języku, inaczej pozyskują pożywienie, inaczej się poruszają, a także w inny sposób dbają o przedłużenie gatunku. Kto traktuje je jako prymitywne formy życia, jest skazany na ogrodową porażkę. Może się okazać, że pomimo wydanych […]

Więcej >

Dobrze zaprojektowany ogród dla psa i kota 20 lutego 2019

Tagi: , , ,

Często nie wyobrażamy sobie życia bez swoich ukochanych pupili, chcemy z nimi przebywać wszędzie gdzie to tylko możliwe w restauracji, w hotelu, na plaży a już na pewno w ogrodzie. Szukamy rozwiązań jak urządzić otoczenie domu, a jednocześnie uszczęśliwić naszego pupila. Dobrze zaprojektowany ogród dla psa i kota to przede wszystkim ogród, w którym rośliny […]

Więcej >

Listopad i grudzień w ogrodzie + darmowy pdf: Przygotowanie ogrodu na zimę 6 listopada 2018

Tagi: , , , , , ,

Jeszcze dwa zimowe miesiące i wejdziemy w nowy, może nawet lepszy rok, a potem to już wiosna tuż tuż. Co powinniśmy zrobić w ogrodzie w dwóch ostatnich miesiącach roku? Załączamy szczegółowy opis. A żeby ułatwić życie, a przy okazji nie przegapić niczego załączamy darmowy plik w formacie pdf z listą zadań do zrobienia: ‚Jak przygotować ogród na zimę?”

Więcej >
Ogrody Świata Białystok - Projektowanie ogrodów Białystok

Październik w ogrodzie 9 października 2018

Tagi: , , ,

Październik to czas jesiennych kwiatów, zbiorów owoców oraz nowych nasadzeń w ogrodzie. Choć w tym miesiącu może się zdarzyć jeszcze wiele pogodnych dni, to temperatura powietrza stopniowo spada. A co robimy w naszym ogrodzie?

Więcej >
Ogrody Świata Białystok - Projekty ogrodów Białystok 

Wrzesień w ogrodzie 14 września 2018

Tagi: ,

Po pięknym tegorocznym lecie nadszedł w końcu wrzesień. W naszych ogrodach królują trawy i jeżówki. Co powinniśmy zrobić w ogrodzie w tym miesiącu?

Więcej >
Ogrody Świata Białystok - Pielęgnacja ogrodów Białystok

Żeby życie miało smak… zioła w ogrodzie 20 sierpnia 2018

Tagi: , ,

To zioła, choć dodawane w niedużych ilościach, dodają smaku potrawom, a wręcz decyduje o charakterystycznym smaku potraw regionalnych. Zioła pomagają nam w walce z chorobami, dolegliwościami, a również świetnie wyglądają i pachną w ogrodowych rabatach. Są ładne i użyteczne znajdują, więc miejsce nawet w najmniejszych ogródkach.

Więcej >

Najczęstsze błędy projektowe w ogrodach 22 czerwca 2018

Tagi: , , , , ,

Zrealizowanie wymarzonego ogrodu, zwłaszcza w przypadku inwestorów, którzy robią to pierwszy raz, jest zadaniem złożonym i trwającym niejednokrotnie więcej czasu, niż można było przypuszczać. Jednak wielu pomyłek da się uniknąć dzięki właściwemu planowaniu, doborze gatunków oraz przede wszystkim badając swoje własne potrzeby i mierząc siły na zamiary!

Więcej >
Ogrody Świata Białystok - Projekt ogrodu Białystok

Ile kosztuje ogród? 24 maja 2018

Tagi: , , ,

Cóż… bardzo wiele razy stawiane jest nam te pytanie. Lubimy je porównywać do pytań: ‚Ile kosztuje samochód?’ lub ‚Ile kosztuje mieszkanie?’, a najszczersza i najkrótsza odpowiedź na nie wszystkie to: ‚Zależy’.
Zależy od powierzchni działki, potrzeb inwestora, upodobań, rzeźby terenu i wielu innych.
Dzisiaj zebrałyśmy dla was wszystkie czynniki, które wpływają na cenę ogrodu. Uporządkowałyśmy je według etapów- zaprojektowanie, założenie i pielęgnacja ogrodu.

Więcej >
Ogrody Świata Białystok - Projekty ogrodów Białystok 

Kwiaty jadalne – z rabaty na talerz 17 maja 2018

Tagi: ,

Kwiaty to prawdziwe dobrodziejstwo dla ludzkości! Są piękne, pięknie pachną i to z nich pochodzi miód i zdrowotne napary.

Więcej >
Ogrody Świata Białystok - Projektowanie ogrodów Białystok