Aktualności

Trendy w projektowaniu ogrodów na rok 2021

Tagi: , , , , ,

Bliskość natury, samowystarczalność. A wśród nich prym wieść będą przydomowe ogrody warzywne, szklarnie, folie oraz kąciki ziołowe

Na trendy w projektowaniu ogrodów wpływ miał nie tylko poprzedni sezon, ale także epidemia koronowirusa, która dotknęła cały świat. Początek pandemii stawiał pod znakiem zapytania funkcjonowanie gospodarki na poziomie nie tylko naszego kraju, ale także całego świata. Ale co to ma wspólnego z trendami w ogrodzie na nadchodzący sezon? Dużo ludzi pozostało zamkniętych we własnych domach. Jakie są trendy w projektowaniu ogrodów? Miejsce odpoczynku, np. ogród, stał się także dla niejednego z nas miejscem pracy zdalnej. Rzeczywistość zmusiła nas do przebywania w tym samym otoczeniu. Nie chcemy by było nużące i monotonne.
W tym roku nie było łagodnej zmiany w trendach, wręcz przeciwnie. Natychmiast wzrosło zapotrzebowanie na ogrody niebanalne i dzikie.

Ogrody Świata - Projektowanie ogrodów - Białystok - Trendy w projektowaniu ogrodów
Ogrody Świata - Projektowanie ogrodów - Białystok - Trendy w projektowaniu ogrodów

Ogrody naturalistyczne hitem 2021 roku

Tegoroczne ogrody powinny być przyjazne naturze, z warzywnikami i sadami, które dają namiastkę samowystarczalności. Umożliwiają bowiem zbiór własnych plonów i wykonywania przetworów. Klienci coraz chętniej decydują się na ziemianki pokryte zielonymi dachami, tak aby móc przechowywać własnoręcznie zrobione przetwory. Królują przeróżne łąki kwietne, przyjazne pszczołom i innym zapylaczom, domki dla pożytecznych owadów, poidełka i budki lęgowe dla ptaków. A to wszystko dlatego, że zwiększyła się świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń wymierania wielu gatunków. "Powrót do korzeni" sprawia, że ogrody naturalistyczne, sielskie, przyjazne naturze, promujące gatunki chronione, wiejskie będą, w tym roku strzałem w 10! Wszystkie rabaty, które będą wyglądały naturalnie oraz dziko będą na topie. A naszą nowością staną się mieszane rabaty bylinowo ziołowe, autorskie i unikalne kompozycje dopasowane do potrzeb Klienta, jak i warunków panujących w terenie!

Modne kolory w ogrodzie – 2021 r.

Na zakończenie trochę o kolorach, które zagoszczą tego roku w naszych ogrodach. Totalnym hitem ogłoszonym przez PANTONE będą trzy linie identyfikacji wizualnej.
Kolory błękitu, odcienie żółci i pomarańczu oraz popularny motyw rdzy, uzyskiwany między innymi w doborze dodatków z kortenu.
My w tym roku zaproponujemy ponadczasowe rozwiązania kolorystyczne, a Klientów będziemy zachęcać do doboru dodatków modnych w nadchodzącym sezonie, które łatwo wymienić.

Zakładanie ogrodów Białystok

Ogrody Świata - Projektowanie ogrodów - Białystok - Trendy w projektowaniu ogrodów - Ogrody naturalistyczne

Jeżeli mają Państwo odmienne zdanie i potrzebują Państwo rozwiązań ponadczasowych, jesteśmy w stanie również uwzględnić to w naszych projektach i zaprezentować Państwu koncepcję, która spełni Państwa oczekiwania i zaspokoi każdą z potrzeb.

Trendy w projektowaniu ogrodów są dla nas bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze zdanie, sugestie i potrzeby Klienta!