Aktualności

Kiedy najlepiej zacząć projektowanie ogrodu?

Tagi: , ,

Kiedy zacząć projektowanie ogrodu?

Projektowanie ogrodu do proces złożony. Wymaga zaangażowania nie tylko ze strony architekta krajobrazu, ale i Inwestorów. Jak powinniśmy się przygotować do projektowania ogrodu? Jakie elementy w przypadku budowy nowego domu powinny już istnieć i jaki czas jest najlepszy? Na te i na wiele innych często zadawanych przez Państwa pytań postaramy się wnikliwie odpowiedzieć w poniższym artykule.

Jednym z pierwszych elementów, od których rozpoczynamy projektowanie ogrodu jest inwentaryzacja na działce budowlanej. Inwentaryzacja dendrologiczna to inaczej spis wszystkich roślin, istniejących, na projektowanym terenie. Obejmuje ona zarówno usytuowanie na mapie, jak i ocenę stanu zdrowotnego danego gatunku drzewa lub krzewu oraz decyzję o dalszym jego losie.
Aby przeprowadzić pomiary na ternie działki budowlanej powinniśmy posiadać plan zagospodarowania terenu z wrysowanym budynkiem. Na działce budowlanej powinny być wylane fundamenty, a ziemia rozplantowana. Dokładność pomiarów w terenie będzie większa, jeśli posiadać będziemy granice działki, zaznaczone palikami, które wytyczył geodeta.
Ogrody Świata - Projektowanie ogrodów - Białystok - Najlepszy czas na projektowanie ogrodu
Ogrody Świata - Projektowanie ogrodów - Białystok - Najlepszy czas na projektowanie ogrodu
W oparciu o Państwa potrzeby, inwentaryzację i warunki panujące w projektowanym ogrodzie powstaje wstępna koncepcja. Wymaga ona korekt z Państwa strony, zapoznania się z doborem gatunkowym roślin oraz ogólnego zaangażowania. Efektem jest nie tylko piękny ogród, ale i zbliżenie do natury, poszerzenie horyzontów i kontakt z naturą.
Kiedy więc zacząć projektowanie ogrodu? Najlepszym czasem na rozpoczęcie projektowania ogrodu jest jesień, ponieważ jak już wspominaliśmy projektowanie jest czasochłonne i wymaga zaangażowania z obu stron. Ta pora roku jest spokojna, skłania do refleksji i wycisza. Jest to najlepszy czas na podejmowanie decyzji, a mając gotowy projekt ogrodu możemy spokojnie rezerwować wiosenny termin realizacji ogrodu.

Zobacz zaprojektowane przez nas ogrody: Projektowanie ogrodów Białystok