Aktualności

Trendy w ogrodach na rok 2021 16 lutego 2021

Tagi: , ,

Bliskość natury, samowystarczalność… a wśród nich prym wieść będą przydomowe ogrody warzywne, szklarnie, folie oraz kąciki ziołowe

Na trendy w ogrodach wpływ miał nie tylko poprzedni sezon a także epidemia koronowirusa, która dotknęła cały świat. Początek pandemii stawiał pod znakiem zapytania funkcjonowanie gospodarki na poziomie nie tylko naszego kraju, ale także całego świata. Ale co to ma wspólnego z trendami w ogrodzie na nadchodzący sezon? Dużo ludzi pozostało zamkniętych we własnych domach, miejsce odpoczynku, np. ogród stał się także dla niejednego z nas miejscem pracy zdalnej. Rzeczywistość zmusiła nas do przebywania w tym samym otoczeniu. Nie chcemy by było nużące i monotonne.
W tym roku nie było łagodnej zmiany w trendach, wręcz przeciwnie natychmiast wzrosło zapotrzebowanie na ogrody niebanalne i dzikie.

Ogrody Świata - Projektowanie ogrodów - Trendy na rok 2021
Ogrody Świata - Projektowanie ogrodów - Kąciki ziołowe

Ogrody naturalistyczne hitem 2021 roku

Tegoroczne ogrody powinny być przyjazne naturze, z warzywnikami i sadami, które dają namiastkę samowystarczalności, gdyż umożliwiają zbiór własnych plonów i wykonania przetworów. Klienci już chętniej decydują się na ziemianki pokryte zielonymi dachami, tak aby móc przechowywać własnoręcznie zrobione przetwory. Królują przeróżne łąki kwietne, przyjazne pszczołom i innym zapylaczom, domki dla pożytecznych owadów, poidełka i budki lęgowe dla ptaków. A to wszystko dlatego, że zwiększyła się świadomość społeczeństwa na temat zagrożeń wymierania wielu gatunków. „Powrót do korzeni” sprawi że ogrody naturalistyczne, sielskie, przyjazne naturze promujące gatunki chronione, wiejskie będą, w tym roku strzałem w 10! Wszystkie rabaty, które będą wyglądało naturalnie oraz dziko będą na topie. A naszą nowością staną się mieszane rabaty bylinowo ? ziołowe, autorskie i unikalne kompozycje dopasowane do potrzeb Klienta, jak i warunków panujących w terenie!

Modne kolory w ogrodzie – 2021 r.

Na zakończenie trochę o kolorach, które zagoszczą tego roku w naszych ogrodach. Totalnym hitem ogłoszonym przez PANTONE będą trzy linie identyfikacji wizualnej.
Kolory błękitu, odcienie żółci i pomarańczu oraz popularny motyw rdzy, uzyskiwany między innymi w doborze dodatków z kortenu.
My w tym roku zaproponujemy ponadczasowe rozwiązania kolorystyczne, a Klientów będziemy zachęcać do doboru dodatków modnych w nadchodzącym sezonie, które łatwo wymienić.

Ogrody Świata - Projektowanie ogrodów - Ogrody naturalistyczne

Jeżeli mają Państwo odmienne zdanie i potrzebują Państwo rozwiązań ponadczasowych jesteśmy w stanie również uwzględnić to w naszych projektach i zaprezentować Państwu koncepcję, która spełni Państwa oczekiwania i zaspokoi każdą z potrzeb. Trendy są dla nas bardzo ważne, ale jeszcze ważniejsze zdanie, sugestie i potrzeby Klienta!